Klocki Lego – zabawka pobudzająca kreatywność

Szukasz wartościowej zabawki? Wybierz klocki!

Kupując zabawki dla swojego dziecka, staraj się zwracać uwagę na to, żeby były to produkty, które w jakiś sposób rozwijają twoją pociechę. Klocki Lego od lat są uwielbiane przez dzieci i ich rodziców. Klockami chętnie bawią się maluchy, nastolatkowie i dorośli. W czym tkwi ich fenomen? 

Można pokusić się o stwierdzenie, że klocki Lego mają bardzo dużą wartość edukacyjną. Szczególnie dla najmłodszych, którzy dzięki nim mogą nauczyć się rozpoznawania kształtów oraz kolorów. Dodatkowo, bawienie się klockami rozwija zdolności manualne, stymuluje wyobraźnię i poprawia koordynację ruchową. Uczy również cierpliwości, szczególnie w przypadku składania większych, bardziej skomplikowanych zestawów.

Nieskończone możliwości bawienia się

Podczas zabawy klockami Lego dzieci rozwijają kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, uczą się precyzji i dokładności, a także logicznego myślenia. Klocki Lego można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dziecko może się nimi bawić samodzielnie lub z rodzeństwem albo z rówieśnikami. Bawiąc się w większym gronie dzieci są w stanie rozwijać umiejętności społeczne, uczyć się wspólnego rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji, a także twórczego działania.

Mając do dyspozycji klocki Lego można budować zgodnie z instrukcją, tworząc różnego rodzaju pojazdy, budynki itd. Można też puścić wodze fantazji i zbudować coś, co dziecko samo wymyśli. Zabawę klockami można też połączyć z innymi czynnościami. Ciekawym pomysłem może być np. zbudowanie labiryntu, a następnie przeprowadzenie przez niego jakichś ludzików lub samochodu. Można zbudować garaż lub myjnię. Można otworzyć kwiaciarnię i sprzedawać w niej rośliny oraz doniczki, zbudowane z klocków Lego. Można bawić się w zoo, sklep lub plac budowy. Możliwości są praktycznie nieograniczone! Z powodzeniem można też włączyć do zabawy np. pluszaki lub inne dziecięce zabawki. Klocki Lego mogą też posłużyć jako pretekst do zapoznania dziecka np. z historią lotnictwa, sportu lub innych dziedzin, związanych z zestawami, które posiada twój maluch.